• Norvégia 2019 december

    Norvégia

    Tudni kell rólam, hogy borzasztó fázós vagyok, nem nagyon szeretem a hideget… nem is értem, hogy mondtam igent télen egy olyan utazásra, egy olyan országra, ahol szintén hideg van. Végül mégis Norvégiában kötöttem ki, amit így utólag természetesen egyáltalán nem bánok. 🙂 Ehhez azért kellett egy jó barát, napi többszöri telefonhívás, noszogatás, és egy olcsó repülőjegy/szállás. Barátokkal töltöttünk egy hosszú…

  • Kutyaszánozás Románia

    Kutyaszán

    Nem emlékszem pontosan, mikor láttam életemben először a Vasakarat című amerikai kalandfilmet, de az biztos, hogy nagyon megfogott és azóta nagyon sokszor láttam már. Nem lehet, nem tudom megunni…, imádom. 🙂 A film egy maratoni kutyaszánversenyről szól, és azóta szeretettem volna kipróbálni, hogy milyen…, melyre idén februárban lehetőségem adódott. A cél Csomafalva volt, ahol Parajdi Zoltán és Baróti Botond már…

  • Teaültetvény

    Tea

    Sri Lankán (Nuwara Eliya) láttam életemben először óriási nagy, összefüggő zöld területeket, teaültetvényeket.  A sziget, Kenyát és Indiát megelőzve ma a világ legnagyobb tea exportőre. Sétálhattunk az ültetvényeken, beszélgethettünk az ott dolgozó asszonyokkal, megleshettük a teaszedés minden mozzanatát. Az asszonyok igen gyorsan dolgoznak, közben beszélgetnek, énekelek és egy kis pénzért cserébe megengedik, hogy fotót készítsenek róluk. Úgy néz ki, hogy…

  • Thai Pongal

    Thai Pongal Tamil Nadu  egyik legfontosabb ünnepe, mely négy napig tart –  idén ez hétfőn kezdődött, azaz 2019. január 14. napján. 4 napon keresztül mondanak köszönetet a Nap Istenének a mezőgazdasági bőségért. Ezzel párhuzamosan van Makar Sankarati, amit egész Indiában ünnepelnek. A fesztivál eredete több, mint 1000 évre vezethető vissza. A Thai Pongal-t cukornáddal és Sarkkarai Pongallal ünneplik. A Sarkkarai…

  • Barátok a világ minden tájáról

    Van egy mondás, amit imádok- valahogy így hangzik: „Brutális dolog utazni! Arra kényszerít, hogy idegenekben bízz meg és, hogy kilépj az otthon és a barátok által nyújtott komfort zónádból. Folyamatosan kilendülsz az egyensúlyból….” És ez így igaz. Indiába és Sri Lankára is egyedül utaztam, de sosem voltam egyedül. Nagyszerű emberekkel találkoztam, amiért nagyon – nagyon hálás vagyok. Indiában egy helyen…

  • HATODIK HÉT – Srí Lanka, korábbi nevén Ceylon

    Sri Lanka az Indiai-óceán északi részén, India partjaitól délre található. Az angol Ceylon név 1972 –ig volt érvényben, azután lett hivatalosan Sri Lanka. Aki Indiába utazik, ne hagyja ki Sri Lankát, – nagyon közel van egymáshoz a két ország, igazán olcsó a repülőjegy és az árak is nagyon hasonlóak. Nem sokat tudtam erről az országról, sőt nem is gondoltam, hogy…

  • A szárim története

    A szári Indiában hagyományos női viselet, több méter hosszú anyagból áll, melyet a derék köré csavarnak szoknyaként, a vége pedig az egyik vállon van átvetve. Több színű és stílusú szári létezik, melyek régionként változnak.  Az anyag, a díszítés, a hajtogatása árulkodik a viselője anyagi és szociális helyzetéről, társadalmi hovatartozásáról. Indiában folyamatosan kapkodtam a fejem a szebbnél szebb szárik után és…

  • INDIA ÖTÖDIK HÉT

    Az utolsó hetem Indiában nagyon gyorsan telt, próbáltam mindent belesűríteni ebbe a pár napba. Dolgoztam, délután pedig Chennai azon részeit igyekeztem felfedezni, ami még kimaradt, valamint filmfesztiválon és tüntetésen vettem részt. Ezen a héten a házassággal, férfi – női szerepekkel és a hozományadási rendszerrel foglalkoztam, nagyon érdekes volt. Bár a szerelmi házasságok száma emelkedőben van, a hagyományos hindu házasságot a…

  • INDIA NEGYEDIK HÉT

    Amikor megérkeztem Chennaiba pár héttel ezelőtt,  nem gondoltam volna, hogy a negyedik héten északon fogok kikötni, pontosabban Delhiben, Agrában és Jaipurban – megcsodálni az arany háromszöget. Mivel mindenki igen messziről érkezett Indiába, így a munka mellett biztosítanak lehetőséget az utazásra, mi pedig éltünk vele. Delhi Négy barátommal vágtunk neki az útnak, az első állomásunk Delhi volt. Amikor kiértünk a reptérről,…

  • INDIA MÁSODIK – HARMADIK HÉT

    A második, harmadik hét nagyon gyorsan telt- többnyire munkával, tanulással. Bár jogász vagyok, de semmiféle rálátásom nem volt korábban India jogrendszerére vonatkozóan, így először sokat olvastam, főleg a nők, gyermekek helyzetéről, nemek közötti egyenlőségről, később pedig a halászattal foglalkozó közösségekről, azok problémáiról. Volt bőven olvasnivalóm, ami néha nagyon érdekes, néhol egészen megdöbbentő volt. Olvastam a kasztrendszerről, kényszerházasságról, gyermekházasságról, boszorkányüldözésről, tiszteletbeli…